Akış Türbini

Kombi Su Akış Türbini Nedir?

Kombi Akış Türbini, sıcak su açılması ile elektronik karta komut veren parçadır. Konuyu biraz daha açacak olursak türbin kalorifer konumu ile alakası olmayan sadece sıcak su parçasıdır. Yani sıcak suyun açılması ile cihazı devreye girmesini sağlayan parçaya türbin denir. Alınan sıcak su arızalarının sebebi daha çok akış türbininden kaynaklanmaktadır.

Akış Türbini Neden Arızalanır?


Akış türbini zamanla tesisatınızın içerisinde biriken kirlenmeler, kireçlenmeler ve çamurlaşma gibi tesisat da yaşanan sorunlardan dolayı kırılmalar ve paslanmalar görülmektedir. Tesisat içerisinde dolaşarak akış türbininin  içerisinden geçen kireçli ve kirli su akış türbininin arızalanmasına sebep olur. Zamanla kullanılan akış türbinlerinde arıza görülebilir kullanmaktan yıpranan akış türbini dönmez ve ana karta sıcak su istendiğinin talebinde bulunamadığı için sıcak su alamazsınız.

Akış Türbini Arızalandığında Hangi Sorunlar Oluşur?


Kaloriferde ateşleme oluşuyor ise sıcak su musluğu açıldığında gösterge de musluk işareti çıkmıyor ise türbin arızası oluşmuştur. Eğer sizin de petekleriniz çalışıyor fakat sıcak su konumunuzda sorun var ise kombide akış türbinini değiştirerek soruna çözüm bulabilirsiniz.

Marka Seçin ▼

Gösterilen sonuç sayısı: 31

Marka Seçin ▼

Shopping Cart
Scroll to Top
Destek
1
Scan the code
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?